Кина лиснати пружини за камиони фабрика и добавувачи | Дада

Лиснати пружини за камион

Краток опис:

Основни детали

Земја на потекло: Шандонг, Кина

Името на брендот: ДАДА

Гаранција: 180 дена

OE НЕ .: полуприколката

Тип: ТТ, Суспензија пролет

Автомобил модел: BPW

Позиција: Заден

Големина: 18 * 120

Автомобил Марка: полуприколката

Број на моделот: полуприколката

Пролет Материјал: челик

Шок апсорбер Тип: Во другите


детали за производот

Тагови производ

21

Основни детали

Земја на потекло: Шандонг, Кина

Името на брендот: DF

Гаранција: 180 дена

OE НЕ .: полуприколката

Тип: ТТ, Суспензија пролет

Автомобил модел: BPW

Позиција: Заден

Големина: 18 * 120

Автомобил Марка: полуприколката

Број на моделот: полуприколката

Пролет Материјал: челик

Шок апсорбер Тип: Во другите

Набавка Способност

Набавка Способност: 10 тон / тони месечно

Предности на лиснати пружини

Користење лиснати пружини за потешки возила е идеален издавање на тежина и повеќе од една голема место, и тоа е причината зошто тие се совршени за потешки возила. Лиснати пружини, исто така, се најде во традиционалните возила поради значајната улога што ја имаат во шемата за суспензија не може да се занемарува. Некои други предности вклучуваат: подобра економија на горивото, економично, подобрен капацитет на носивост и намалена патот пауза за тежина еднаква оска.

Препорачливо е да се направи некои истражувања на лиснати пружини за потешки возила за да ги избегнете несаканите штета на вашиот возила, кои на крајот ќе доведе до скапи поправки на патот. Вашата главна грижа мора да биде општите перформанси на возење, стабилност и безбедност за време на длабока влечење. Мора да бидете сигурни дека сте купување шема суспензија на возење воздухот, ако сте искрени за влечење, што може да се направи повеќе од ранг на возење; тоа мора да биде соодветен за длабоко влечење. Како што неколку од многуте работи во индустријата на автомобилски, со користење на евтини резервни дел често дава помалку од најдобрите резултати.

051

Пакување и испорака

пакување Детали

Полуприколката

Пристаниште: Кингдао

Водечко време :

Количество (кг)

1-200

> 200

Est. Време (денови)

20

Треба да се преговара


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас